İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

7.5 milyar insan ve bunun birkaç katı kadar farklı farklı düşünceler var /// koronasız türkiye günlüğüm #8 - @handeksknn

Ölümün varlığını bilerek değilde, sol yanımızda hissederek..olabildiğince keyifle yaşamaktır hayat bence demeden önce.....Sosyal mesafelendirmenin kaçıncı gününde olduğumuzu hiç saymadım ile başladığım  #koronasız italya maceram  günlük serimde hislerimi komik bir dille anlattığım günlükleri okuyabilirsiniz. Halimden memnunum. Sağlığım yerinde. Sevdiklerim yerinde ve sağlıklı. Biraz zorlu geçmeye başladı zamanla uzak ve ayrı kalmaktan.Kabul ediyorum bunu. Ama bu serüven bana iyi dayanma gücü verdi. Anlatmak istemediğim ve serüvedende yer vermediğim kötü hislerde bana sabırda yardımcı oluyor. Sadece bazen insanlara öfkeleniyorum. Boş muhabbet çok yapıldığı için. Bana göre boş aslında. Davulun sesi uzaktan hoş gelir içini yaşamadan eleştirilen tek taraflı yaklaşımlar diyorum. Hatta bu süreçte çok ütopik çözüm yolları,birbirlerine suçlamalar yapan dünya basını ve zibil tane komplo teorileri ile dolu bir salgın dönemi geçiriyoruz. Benimde düşüncelerim var ama terk fark bana şuan hissetiklerim daha çok referans oluyor düşüncelerimden fazla bu self-distance döneminde. En en en ılımlı yönden bakmak istiyorum. En azından doğa kendine gelmeye başlıyor. Biz insanlar çok onları rahatsız ettilk. Her telden insan bir şey çalıyor. Açıkcası bunları dinlemeye bile zaman ayırmamaya başladım. 7.5 milyar insan ve bunun birkaç katı kadar farklı farklı düşünceler var. Kendimi strese sokmayacağım. Şu böyle şu şöyle diyede ağlamayacağım. Çoğu insan demokrat, doktor, öğretmen vs olmuş. Bilgi kirliliği hat safada. Önerim kalbinizden geçene güvenin. Sizi doğruya o yönlendirecektir. Ve bol sabırla mesafemizi koruyalım. 10-50 yılda bir yıkıcı bir yapay veya doğal virüs dünyayı kırıp geçiriyor. Tarih bizi aydınlatacak diyorum. Bu platformda bazı yazılar gördüm. Keşke çoklu kaynak inceleselerdi diyorum. Son olarak bağışıklığı yıpratan bir virüsten çok, stres ve kaos bunu da bir çok kişi bilmeli bence. Ve bunu da kilo işi portakal mandalina yemek çözmüyor. Ölümün varlığını bilerek değilde, sol yanımızda hissederek..olabildiğince keyifle yaşamaktır hayat bence diyorum şuan. Özetle Netflixde bir sürü belgesel var öneririm aa dur Nekşflişcilerde vardır burada haha. Keyifli ve sağlıklı zamanlar dilerim. Fazla onu bunu takip ederek streslenip bağışıklığınızı düşürmeyin. :) 

Sevgilerle Hande :) Her gün 20:00 da buradayım. Tüm içeriklerim :  @handeksknn

Keyifli anılarımızı oda paylaşıyor suç ortağımın içerikleri : @ddilaradaglam her gün 21:21 

 

29-03-2020 20:00

Twitterda Paylaş

@badbear

Sonunda ülke sınırları için, hatta beyninin içindeki düşüncelerden dinledik de rahat rahat okuduk bee hep sinir stres sıkıntıydı sizi yurt dışından getirene kadar :D Böyle daha hoşlandım devam etsin konumuz çok var biliyorsun ;))

29-03-2020 20:25:50


@cornelia

Öyle güzel anlatmışsın ki :) Gerçekten olayların verdiği telaşla insanlar nasıl davranacağını bilemiyor. Ben de başlangıçta öyle davranıyordum. Sonra olanları kabullenmeye, alışmaya ve tamamen bilimsel tarafına yoğunlaşmaya karar verdim. Her dersimizde coronadan bahsediyoruz ve yeni şeyler keşfediyorum. Bu bile mutlu etmeye başladı. Ve en kısa sürede ailene ve sevdiklerine kavuşmanı diliyorum. Kendine iyi bak :)

30-03-2020 00:15:50


SON YORUMLAR