İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

Abartı - @alex34

Selamlar,

Yazmaya başlamadan önce adaptır, kendimizi tanıtalım; ben bir introvert'im efendim. Bu kadar bilgi bu bağlamda yeterli hehe

Buradaki bir kaç günlüğü okuyayım dedim. Yahu koronaydı karantinaydı derken zaten endişeliydim bir de oturdum halime üzülmek zorunda kaldım. Ne kötü tecrübeler varmış bu süreçle ilgili. Açıkçası karantina benim için büyük değişiklik yaratmadı çünkü yıllardır evdeyim zaten ben :P

Kabul ediyorum, okulum tatil edildi, projeler aksadı vs vs ama ben evde kalmaya, insanlarla konuşmak zorunda olmamaya bayılıyorum ya. Vallahi bakın, süper şey evde kalmak! Uzun zamandır okuyamadığım kitaplarımla başbaşayım. Okuyorum, yazıyorum, çiziyorum, kod yazıyorum, kısacası üretiyorum. Şu bir haftada o kadar çok şey öğrendim ki, iddia ediyorum 3 ay okula gitsem bu kadar verimli olmazdı. 

Bu fırsatı herhangi bir iş yaparken toplum faydasının gizli gizli size öğretip benimsettiği ritüellerden arınma tecrübesi olarak görmelisiniz. Okula gidip 18. yüzyıldan kalma sistemde bir şeyler öğrenmeye çabalamak yok, gereksiz sosyal temaslar yok, iş toplantıları için giydiğiniz rahatsız kıyafetler yok. Belki de bu süreç sizi insanların neden belli örüntülerde davrandığını, neden belli şeyleri yapmak zorunda hissettiğinizi düşünmeye sevk eder.

Bir de bu sürecin diğer iyi yanı ise çevrenizdeki insanlarla yakınlaşmanız. Farkında mısınız bilmiyorum ama insanlar bilinmeyen bir düşmanla (Covid-19) karşılaştığında aralarındaki farklılıkları unutur, düşmanlıkları minimuma indirir ve birlik olur. Belki henüz ülkemizde durumun ciddiyeti anlaşılmadığından dayanışma kısmı yeterince belirgin değil ama yine de örneklerini görüyoruz. Mesela siz bile muhtemelen yıllardır görmediğiniz akrabalarınızı arayıp uyardınız dışarı çıkmamaları için.

Velhasılıkelam, arkadaşlar ev güzel şeydir. Kendinize ait bir mekanınızın olması güzel şeydir. Sosyal izolasyon sizi ve zihninizi özgürleştirebilecek yegane şeylerden biridir. Karamsar olmaya gerek yok, tadını çıkarın. 

Sağlıklı kalın!

24-03-2020 01:04

Twitterda Paylaş

@chnkc41

Bu kadar bilgi bu bağlamda yetmez! "...çünkü yıllardır evdeyim zaten ben" sözün tebessüm ettirdi. :) Görüyorum ki bu sürece kendine yatırım yaparak faydalı bir şekilde geçiriyorsun, Tebrikler.

24-03-2020 01:12:07


@içinizdenbirisi

İntrovert biri için karamsar olmaya gerek yok, geri kalanımız panik yapabilir mi çünkü herkes aynı kişilik tipinde değil Hahaha

24-03-2020 01:20:22


@alex34

Ben arada extrovert ritüellerine maruz kalıyorsam, siz de evde kalacaksınız arkadaşlar birazcık. Stay Strong!!

24-03-2020 01:23:34


SON YORUMLAR