İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

Anlık Değişimler - @edan

Her üniversite öğrencisi gibi bu sene de dolu ve tempolu geçecek olan bahar dönemi için kendimi hazırlamıştım. Bir sürü plan, program ,projeler, sosyal aktiviteler oluşturmuştuk. Ha bir de mezuniyet olayları falan var tabi. Herşey tıkırında giderken hatta duygusal konularda da güzel gelişmeler yaşarken bir anda korona virüsü ortaya çıktı. Üç hafta tatile geçildi. Bütün planlar suya düştü. Herkes evlerine dağıldığında önce kimse bişey hissetmedi hatta sınavlardan, derslerden kurtulduk diye sevinildi. Bütün bu olanlar yüzünden vedasız ve vakitsiz ayrılıklar umursanmadı. Nede olsa hastalık  bitecek ve tekrar görüşülecekti. Tabi  öyle bişey olmadı. Uzaktan eğitime geçildi ve artık (dördüncü sınıflar için) geriye dönülmeyeceği anlaşıldı. Bu durum hazmedildikten sonra sınıf gruplarında sohbetler açılmaya başlandı. Normalde dersler ve grup ödevleri yüzünden birbirinden hazzetmeyen ya da  özel sebeplerden dolayı düşman kesilen arkadaşlarım bir anda iyi anlaşmaya ve okulun bu şekilde kapanmasına çok üzüldüklerini yazmaya başladılar. Yakın arkadaşlarıma olan özlemim ve dört yıldır yüzlerine aşina olduğum sınıf arkadaşlarımı o anda çok özlediğimi fark etmeme neden oldular. Şimdi diyeceksiniz bunları niye anlatıyorsun zaten bütün ülkede durum bu diyeceksiniz. Ben tüm bunlar olurken şunları düşünmeye fırsat buldum. Geleceğimizi düşünürken bazen tarihi tarihine planlar yapıyoruz ama hiç düşünmüyoruz ya bu tarihlere gelemezsek diye. Bazen insanların kalbini çok rahat kırıyoruz, sinirleniyoruz olur olmadık herşeye ama hiç düşünmüyoruz yarın o insanı sağlıklı bir şekilde görebilir miyiz diye. Bazen selam bile vermeye tenezzül etmiyoruz insanlara ama yokluklarında anlıyoruz aslında hayatımıza renk kattıklarını. Yakın arkadaşlarımızı,değer verdiğimiz insanları nasıl olsa yarın görüşürüz diye bırakıp gidiyoruz. Hiç düşünmüyoruz ya  yarın olmazsa diye. Diyeceğim şu ki hayatımıza giren her insan bize birşeyler katar almasını bilirseniz. Her planlarınız değişir siz ayak uydurmaya çalışırken. Ve siz siz olursunuz hayatınızdaki en küçük noktaya bile değer verirken. İşte hayatın insanlara durup düşünmeye vakit bulamadıklarını düşündürmek için bir fırsat veriyor. Ben buradayım ve hayatındakilerin sevdiklerinin kıyemetini bilmen için bir şans veriyorum diyor. Şanslarınızı iyi kullanmanız dileğiyle.

30-03-2020 15:44

Twitterda Paylaş

@badbear

Her şerde bir hayır varmış demeden geçemiycem. Bu virüs bizim hatamız değil ama başkalarının hatalarından da ders çıkarıp yaşamaya devam etmek lazım farkındalığınız için kutlarım :)

30-03-2020 21:55:59


@edan

Evet hatalar yapmadan doğruyu bulamıyoruz ne yazık ki yorumunuz için teşekkür ederim. Dikkat çekebildiysem bu konuya ne mutlu bana

30-03-2020 23:37:25


SON YORUMLAR