İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

Bana bir şey olmaz! - @badbear

Gördün mü kafirleri nasıl virüsle başları belada. Ee o kadar azmasalardı, dünya kimseye kalmadı onlara mı kalacak. Azıcık akıllı olsunlar da dua etsinler. Ben hiç korkmuyorum imanım var neden Allah benim başıma versin ki? Maske de takmam, camiden de kimse alıkoyamaz beni. Eğlence mekanları kapatılsın mikrop yuvasıdır oralar. Caminin maneviyatı beni korur. Elin gavuru sürekli çalışıyor, uzayı keşfetmekle uğraşıyor bunlar beni kurtarmayacak ki. Açsınlar Kuran'a baksınlar orada zaten her şey yazıyor. Ben sihirli karışımımı yaptım valla yapmayanlar düşünsün. 7 pirinç tanesini aldım, 70 kere Sübhanallah dedim üfledim, bir gece zemzem suyunda beklettim, meleklerime seslendim beni koruyun beni koruyun beni koruyun ve saat tam gece 4'te hepsini tek nefeste yuttum. Millet de orada aşı bulmaya çalışsın milyar dolarlar harcasınlar. Ben daha neyinden korkacam ki?

Bir yakınımızı kaybettik geçenlerde. Çok iyi adamdı, çok temiz kalpli, çok iyi niyetli. Kesin cennetlik. Namaz kılmıyordu ama vakti yoktu. Biz ona arkadasından Yasin okuttuk, mevlüdünü yaptık, imam da zaten mezarı başında bir şeyler okudu, anlamadım ama onu kabir azabından kurtarır. 

Geçen bir arkadaş ile tartışıyorduk. Sürekli sorguluyor bu da imanını kaybedecek. Sanki ne biliyorsa? Yasin Suresinin içeriği ne diye soruyor bana. Napıyım ben içeriğini okuyorum yolluyorum hiç de geri iade eden olmuyor bana. 70. ayetinde "Bu kitap aklen ve ruhen diri olanlar için gönderilmiştir" diyormuş. Ne alakası var ben ölülerin arkasından okur onları kurtarırım. Bir de tutmuş Kuran'ın hiçbir yerinde kabir azabından bahsedilmediğini söylüyor. Şimdi onu açıp okuyacak halim yok işte bana herkes olduğunu söylüyor hatta geçenlerde azaptan koruyan kefen almıştım. 

Neden bu kadar kasıyorsunuz kardeşim? Milyar dolarlar yatırıp uzayı keşfetmenin ne alemi var, oturun ezberleyin ayetleri, hadisleri. Yasin Suresinde yazıyormuş Güneş'in kendi yörüngesinde akıp gittiği, yerle göğün birleşik olduğu ve sonradan açılıp genişlediği, bir zigotun geçirdiği evreleri. Kuran'ın hiçbir yerinde benim ayetlerimi ezberleyin yazmıyormuş. Onun yerine yaratılışın nasıl başladığına dön bir bak yazıyormuş. Bana böyle söylüyor. Off sen oturup 6666 ayeti ezberlersen bunların tüm cevaplarını alırsın dedim, bir de bana diyor ki 6236 ayet var inanmazsan basit bir Kuran uygulaması indir tüm sureleri topla. Ağaca bak, kuşa bak, yıldıza bak diye ayetler varmış. Yıldızların belli bir yakıtının olduğu, zamanın göreceli bir kavram olduğu ama çalışmakla uğraşamam onu Darwin gibi, Hawking gibi gavurlar yapsınlar. Ben anlamam bi de Türkçesini mi okuyalım bunun makbulu anlamadan Arapçasını dinlemektir. Ben Allah'a inanıyor muyum inanıyorum o zaman tamamdır Allah da benden razı daha fazla düşünmem.

Yok kardeşim yok, dünyanın çivisi çıkmış insanlar bu kafayla daha çok bela görür. Neyse ki ben Müslümanım da bu dertten de kurtulcam...

 

 

Günün kitabı: İnsanlar Uyurlar, Ölünce Uyanırlar - Emre Dorman

25-03-2020 23:30

Twitterda Paylaş

@daksu

Ouu fenaa.

25-03-2020 23:35:34


@handeksknn

Cümlenin ilk girişinden Yahudi bakanın açıklaması aklıma geldi. O daha fena. Mesih gelip bizi kurtaracak diye "bakan" açıklama yapmış. Sonra dedim dünya ne garip ilerliyor. Sonra üstüne kim ne anlarsa der geçiyorum.

26-03-2020 20:23:13


@ddilarasaglam

"Eşek derviş olmaz odun çekmekle tekkeye, deve hacı olmaz gidip gelmekle Mekke'ye " demiş Yunus Emre, ne de güzel demiş.

28-03-2020 00:35:09


SON YORUMLAR