İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

Başarı - @alex34

Selamlar efendim,

 

Geldik yine buraya ,n'apalım?. Yazarken şunu dinliyorum, siz de okurken dinleyin çok güzel şarkı.

 

Öncelikle, eğer okuyorlarsa, platformun kurucularını tebrik ederim. Kullanıcı sayısı arttıkça mutlu oluyorum. Duygusal bağ kurdum resmen projeyle. Beni de staja alırsınız belki bu karantina süreci bitince, her aşamada yanınızda olduğum için :P Content creatorınıza da torpil geçmeyecekseniz kime geçeceksiniz, yahu?

 

Neyse bugün entellik taslamayacağım ama bir kaç haftadır can sıkıntısından yaptığım bir şeyi sizinle paylaşayım istedim. Kariyerim konusunda tutkulu birisiyimdir. Geleceğim için planlar yapar dururum. Bu planları hayata geçirebiliyor muyum? Hayır! Ama bu FANG şirketlerindeki çalışanları stalklayıp "Belki bir gün ben de..." diye iç geçirmeme engel değil. Bu insanların özgeçmişlerini inceleyip inceleyip "Ulan bunlar insan mı ya?!" diye hayıflanıp duruyordum. Sonra bir gün zihnimin diğer yarısı, sanırım mantıklı olan yarı buydu, bıktı bu hayıflanmalardan ve kendimi bu insanlardan birine LinkedIn'den mesaj atarken buldum. Fena olmayan kurgu (ehe) yeteneğimle kendimi ve iletişime geçme nedenimi özetleyen bir mesaj attım. Sonra garip bir şey oldu. Menubardaki kırmızı işaret!!!! Evet, doğru tahmin ettiğiniz; cevap aldım. Bu cevabın üzerine bir kaç kelam ettik. Kendisinin insan olduğuna beni ikna edecek kadar uzun bir diyalogtu diyebilirim. (Çok iyi hazırlanmış bir botta olabilir tabii ama bu ihtimali şimdilik görmezden gelelim, olur mu?) 

 

Normalde bayağı utangaç biriyimdir ama bu ilk mesajdan aldığım özgüvenle ve senin benim gibi insan olduklarını kendime kanıtlamak niyetiyle idolize ettiğim bir kaç kişiye daha yazdım ve -evet, onlardan da cevap aldım. Hem de alelade cevaplar değil, vizyonumu genişletecek cevaplar. E peki bu insanlarla konuştum da başım göğe mi erdi? Başım değil ama çalışma motivasyonum ve özgüvenim biraz yukarılarda takılıyor şu sıralar. Hedeflerime ulaşmak için daha sıkı çalışmaya karar verdim. Artık "Belki, yeterince çalışırsam, bir gün ben de" diye düşünüp duruyorum. Hele bir de bu kadar zaman varken çalışmamaya bahane de bulamıyorum.

 

E peki bunları neden anlattım? Bilmem anlattım işte. Belki size de motivasyon falan olurum bu iç sıkıcı günlerde. Belki siz de yerinde olmak istediğiniz insanlardan çekinmeden tavsiye istersiniz vesileyle. Onların da cevaplamaya zamanı vardır muhtemelen şu sıralar. Yazarsanız bana da haber verin yorumlarda merak ederim ben sonucu dsagksflhkdl

 

30-03-2020 02:42

Twitterda Paylaş

@chnkc41

Tekrar hoş geldin @alex34 :) platformu bizler de senin gibi çok sevdik. Burada kaliteli bir kitle oluşmaya başladı ve bu çok hoş. Belki bir gün karantinagunlukleri.com 'da çalışma fırsatın olur, belli mi olur. :) Umarım hayal ettiğin kariyer hedeflerine ulaşırsın.

30-03-2020 03:04:16


SON YORUMLAR