İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

Bir koku mutlu bir anı... - @seyyahevde

Şimdi size yağmurlu ve karantinanın devam ettiği bir Ankara gecesinden yazıyorum...Hep kitap yazmak istemişimdir bu günlüğü bu yüzden çok seviyorum :) Giriş cümlemde haber spikeri gibi oldu sanki :) 

Her neyse, dışarıda öyle güzel yağmur yağıyor ki sanki bütün şehir günahlarından ve virüsten arınıyormuş gibi. Pencereyi açtığımda burnuma gelen yağmur damlalarıyla ıslanmış toprak kokusu her zaman beni mutlu etmiştir.Gözlerimi kapayıp gecenin sessizliğinde sadece yağmur damlalarının sesi ve derin bir nefesle aldığım muhteşem koku beni her zaman ki gibi anılara götürdü.

Penceremin önünde geçen bir dk, içime dolan huzur, anılarıma özlem... Doğayla baş başa olunan ve kafamın çok rahat olduğu bir gün, yağmur bardaktan boşalırcasına yağıyor şemsiye tabiki yok. Ağaçların arasında hedefime ulaşmak için yürüyorum kafamda güzel hayaller dilimde sevdiğim şarkılar ve muhteşem çam ağaçlarıyla beraber toprak kokusu...Keşfettiğim ve keşfetmeye doyamadığım hem tarihi hemde doğasıyla büyülendiğim yerlerden bir yer daha. Islanmak umrumda değil o anı bir daha ne zaman yaşarım ki...

Böyle anların tadını çıkarmayı her zaman bilmişimdir.Beni üzecek herhangi bir fikir ve olayın olmasına engel olup o anı yaşamışımdır. Şimdi bu ana geri dönmeyi tabiki isterim ama tadını çıkarabildiğim için de kendimi şanslı hissediyorum. Aslında şuan sokaklar bomboşken ve yağmur yağıyorken yürüyüş yapmak mükemmel olurdu :) 

Bir koku aslında beynimize işlendiğinde bir çok iyi veya kötü anıya götürebiliyor. İyi ve mutlu koku anıları biriktirebildiğim için mutluyum. Size de oluyor mu bilmem ama bana çok oluyor sabah erken kalktığımda güneş doğarken baharda çiçeklerin açtığı şehir kokusu bile beni çocukluğuma herşeyin saf ve temiz olduğu zamanlara götürür. Koku ne kadar da kuvvetli bir geçmiş. Karantina günleri bittiğinde bir çok mutlu anılarımız olucak buna inanıyorum ve sizin için de güzel anılar biriktirmenizi diliyorum. Burnunuza güzel bir koku geldiğinde anımsayacağınız küçük ama değerli anılar...

Cümlelerimde ordan oraya atladığım için kusura bakmayın. Evde ve sağlıkla Kalın İyi Geceler :)

03-04-2020 01:44

Twitterda Paylaş

@ornitorenk

Ben de Kapali ,yagmurlu ve karantinali bi Ankara aksaminda okudum yazdiklariniz :)

03-04-2020 17:05:00


@seyyahevde

umarım karantinasız birgün de Ankara'nın güzel parklarında otururken okursun :)

05-04-2020 23:34:10


SON YORUMLAR