İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

Bir maceramın sonuna daha gelmiştim... /// Koronasız İtalya Günlüğüm #7 - @handeksknn

Sınırdan geçme vakti gelmişti. Dilara "kanki sen önden geç senin pasaport daha dolu"dedi. Bir güzel cümle var saksıya giren şemşiye açılmaz diyerek sansürlemek istiyorum. Ben ve pasaport polisi başbaşayız. Bu sırada öbür polisin önünü açılınca Dilara'yı sıraya aldı. Hemencecik geçti. Oh derken. Bana cins olanı denk geldi. Serüvenin bahtsız olan pikaçusu benmişim. Kadın görevliye uzun uzun anlattıktan sonra beni başka polise yönlendirdi. Ona anlattılan  bir sürü diyologtan sonra bir göçmen olmadığımı anladılar.VE şükürler olsun sınır kapısını geçtim. Artık her şey yoluna girmişti. Ülkemize kavuşacaktık. Uzun süre bir yere oynamayacaktık. Kapılar açılıp o uzun sırayı beklerken, havalimanı memuru sizi sağa alalım diyerek bizi sıradan çıkardı.Dilara ile birbirimize baktık. Acaba daha fazla ne olabilir, bu seferki süpriz ne olabilir. Meğersem olay mobil kart almamız olmuş. Kilo fazlamız olduğunu bilerek mobil biniş almıştık. Ki  Direk sınırı geçmiştik.Fakat o havalimanında mobil biniş kartı dışında normal boarding pass istiyormuş. Dedik kesin tartacaklar kg cezası yiyeceğiz. Sanırım uçağa sona kalan 2 kız olarak ve yükümüzü zor taşımız belli olarak. Sadece boardingleri verdi. Sırf o kağıt için mi en sonu bırakılıp tüm ucak kalabalığını çektik. Neyse şükretmek gerek halimize. Artık uçak havalanmıştı. Maceranın sonu gelmişti. Avrupadan çıkmayı başarmıştık. Maksimum uçağın düşmesi gerek çıkamamam için. O da olursa yazıklar olsun bize derdim.Hiç böyle koşturarak mutlu şekilde çıkacağım aklıma gelmezdi. Yanımdaki fransız kadınla çok keyifli bir yolculuk geçirdim. Her şeye rağmen gülerek maceramı noktaladım. Arada kendisi ile görüşüyorum. O ülkelerde tanıştığımız insanlarla da görüşmeye devam edip sağlıklarımızı soruyoruz.

***

Bir maceramın sonuna daha gelmiştim. İyisi ve kötüsüyle de bir yol atlatmıştık. Şuan Türkiye'de hala haftalardan beri dışarı çıkmıyorum. Ailemin yanına gitmedim. Biraz zor oluyor ama olması gereken bu. Her sevdiğim insan ve toplum sağlığı için faydalı olan budur. Bu 1 aylık süreçte bir belirti karşıma çıkmadığı için şükretmem lazım. Ve evde durduğum hiçbir süreçte şikayet etmiyorum. İtalyada virüslü bir hayata şahit oldum. Toplumun nasıl şekillendiğini gördüm ve bunun psikojik etkilerini üzerimde hala taşıyorum. Sanırım en güzel dileğim, moraliniz yüksek ve sağlıklı kalın. Bizim yaşarken stresli ve korkulu olduğumuz anlar şuan bir sıkıntı yaşamadığımız için komik bir dille anlatabilir oldum. Tüm serimi okurken bizle paylaştığınız heyacan ve tüm yorumlar için teşekkür etmeliyim. 

**Yeni maceralarda görüşmek üzere :) Yolun başı: Daily #1 // Daily #6

Mutlu ve sağlıklı kalın :)  Suç Ortağım : @ddilarasaglam

28-03-2020 20:00

Twitterda Paylaş

@badbear

Ohh sonunda sizi ülkeye soktuk :) Benim 2 yıllık durağan hayatımda olmayan aksiyonu yaşamışsınız çok şükür :) Bu hikaye için teşekkürler yenileri bekleyebiliriz artık, sevgilerr :)

28-03-2020 20:10:14


SON YORUMLAR