İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

Biz annenin onlarla oynama dediği çocuklarız - @badbear

Tüm geçimini sokaktan kazanmaya çalışan birisi. Bazen geri dönüşüm atıkları toplayarak günü geçiyor. Bazen duvar afişleri yapıştırıyor bazen el ilanları yapıştırıyor. Kaldırım taşı döşediği de oluyor, hamallık yaptığı da. O da çocuktu ama herkesin oyun oynamak için çıktığı sokaklarda o, ekmek kazanıp eve gitmek için vakit geçirirmiş. Buna rağmen enerjisi de bitmezmiş arkadaşlarına katılıp oynamak istermiş. Ama tanınırmış, parmakla gösterirmiş herkes pis çocuk sorulduğu zaman. Herkesin annesi tembihlermiş ona yaklaşma hem mikrop kaparsın, hem de kimsesi yok sana zarar verebilir diye. Sınıf başkanıymış ama, öğretmenleri çok severmiş. Söylediği her lafa güvenirlermiş, para toplanması gerektiği zaman kasa bu çocuk olurmuş. Bilirlermiş ki bir kuruşuna bile göz dikmez. Azıcık boş zamanını da kütüphanede okuyarak geçirirmiş. Kimsesiz büyümüş akrabaları bakmış zaten liseyi bile zor bitirmiş. Bir de bunların üzerine birisini çok sevmiş ve evlenmiş. 

Kurumsal firma sahibi, aslında varisi. Özel okullarda okumuş, evde bakıcıları eksik olmamış. Prestijli bir aile, herkesin tanışmak, arkadaş olmak istediği bir çocukmuş. Bazı anneler ilerisi için göz dikmiş kendi çocuğuyla baş göz etmek istermiş. Zoru hiç görmemiş aslında bu yüzden hayat tecrübesi de biraz eksik kalmış. Empati kurmayı da pek beceremezmiş. İyi bir üniversite bitirmiş. Arkadaşlarını yeri geldiğinde ders çalışmak için, parayla ödev yaptırmak için kullanır ama başkasına not vermemek için kötü yazı yazarmış. El bebek gül bebek büyüdüğü için yardım etmeyi pek bilmez, karşılıksız iş yapmazmış. Yöneticisi olduğu şirkette de işçilerini sonuna kadar kullanır, minumum izin maksimum çalışmayla iş yaptırırmış. Bilmezmiş bile verimin böyle daha düşük olacağını. Çalışanların nefret ederek işe geldiğini. Bir gün salgın bir hastalık dünyada etkisi göstermiş. Kendisi gibi hali vakti yerinde olanlar için bir sorun yokken, işçilerinden çalışmasına devam etmesini istemiş. 3 ay üretim yapmasa kendisi için devede kulak kalacak kadar bir zarar edermiş en fazla. Ama kendisinin kaldığı yer, bakım imkanları, durumu iyi olduğu için işçilerin yaşadığı korkuyu anlamamış. Çalışmaya devam, sadece birkaç koruyucu önlem aldırmış mecburen. Onun için bir çalışan sadece bir çalışan. Onun bir canı yok, ailesi yok, sevdikleri yok. Biri ölür diğeri gelir.

Gelinen bu hali görünce merak ediyorum çocuğumuzu yanlış kişilerle mi oynattık acaba diye... 

Günün filmi: Her Çocuk Özeldir

28-03-2020 23:45

Twitterda Paylaş

@ddilarasaglam

Kıyafeti kirli insanlardan uzak durduk üzerimiz kirlenmesin diye. Fark etmedik kalbi kirli insanlardan kalplerimize bulaşan kirli duyguları :(

29-03-2020 02:20:03


@büyükbirader

ne yaparsak yapalım fırsat bulduğunda eline güç geçtiğinde karşısındaki insanları ezicek insanlar hep varolucak tarih boyunca hep oldu..insanoğlunun kanında var galiba @badbear haksız mıyım.. yazdıkların bu aralar öğrendiğim stanford hapishane deneyini hatırlattı bana bilmiyosan bi bak derim..

29-03-2020 02:22:13


@badbear

@büyükbirader evet bu düzen malesef böyle ama biz bir insanı etkilesek yeter düşüncesiyle yola devam edelim. Dediğin deneyi bilmiyorum bakacağım hemen teşekkürler :)

29-03-2020 02:31:09


SON YORUMLAR