İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

Bugün - @biri

Günlükler, günlere mi yazılır? Bugün hakkında yazacağım pek bir şey yok. Zaten bugünü özel yapan birşey de yok ama normal olması güzel. Sabah geç kalkıp ailecek kahvaltı etmek, öğlen namazı sonra biraz iş, biraz şu bu, ikindi, akşam bir bakmışım yatsı ezanı olmuş. Arkasından hoca dua ederken amin diyor halde buluyorum kendimi balkonda. Gün nasıl geçti, neler yaptım diye yokladığımdaysa hafızam sadece "eh normal bir gündü" diyor sadece, ayrıntıları yazmamış bile-arada sinirlendiriyor beni kerata (hafızam)-. Mesela kahvaltı sofrasını tam olarak hatırlamıyorum ya da annemle çiçeklerin saksılarını değiştirirken ne sohbet ettiğimizi hatırlamıyorum (ah, beraber piyes dinleyelim bir ara demişti, unutmuşum) akşam yemeğinde kız kardeşim ne cıvıldadı onu da hatırlamıyorum. Sadece normal güzel bir gündü. Buna sahip olmak yeterli geliyor bana. Macera peşinde olmak, hergün farklı şeyler yapmak da güzel olabilirdi belki ama sahip olduğum hayat sabahtan akşama, akşamdan sabaha akıp giden günlük hayatım, elimden kaçıyor zaten. Yapamadıklarıma üzülüp, ileride mutlaka yapmak istediklerime dair ayrıntılı planlarla anı kaçırırsam annemle o sohbete ya da sofrada ki muhabbete ya da kızkardeşimle çizgifilm izlemeye yazık etmiş olurum diye düşünüyorum. 

Elimde olanın kıymetini bilmek istiyorum. Biliyor muyum bilmiyorum. Hala çok gencim, hayat hakkında ordan buradan fikirlerin, az biraz tecrübem var -gerçi hayatı anlamak yaşla mı olur ondan da emin değilim- ama anladığım kadarıyla hayal etmenin güzelliği, planların vazgeçilmezliği ayrı, günlük yaşam ayrı meseleler. 

Bu konudan çıkış yok başka birşeyler yazacaktım yine karıştı kafam -saf parmaklarım nereye gideceğini bilemeyen düşüncelerime uydular yine. Bir tane başı sonu düzgün şey yazamıyorum. Neyse bağlam dolayısıyla yazdık işte bir şeyler şükür diyelim. 

Hayırlı geceler bu sitenin sakinleri, hayırlı geceler gittikçe soğuyan gece,  hayırlı geceler bu saate bağıran manyak martılar...

20-04-2020 01:51

Twitterda Paylaş

İlk yorumu sen yap!

SON YORUMLAR