İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

Durul artık insanoğlu! - @niynoo

Tekrar merhabalar. 

Sanırım ben bugün olayın sosyolojik, politik ve tıbbi yönünden daha çok manevi boyutuna odaklandım.

Tam bu korona illetiyle mücadeleye alışıyoruz derken şimdi yine Çin'de yeni bir virüs türediği söyleniyor. Ne derece doğru bilmiyorum ama endişelenmemek elde değil. 

Bana sorarsanız biz bunları çoktan hakettik. İnsanlıktan eser kalmadı bir kere. Dürüstlük, güvenirlik, iyilik, güzel ahlak, namus kavramları yok oldu gitti. İnsana, hayvana, doğaya, canlı cansız tüm varlıklara ettiğimiz eziyetlerin faturasını ödüyoruz şimdi. Şööyle bir silkelenip kendimize geleceğimiz yerde şimdi de elimize fırsat geçmişya, vurun abalıya mantığıyla büyüklerimize eziyet etmeye, onları eğlence malzemesi yapmaya başladık. Gördüğüm videolardaki insaniyetsizlik karşısında tüylerim ürperdi.

Elazığ'da yaşıyorum. 6.8'lik depremde herkes can derdine düşmüş, ortalık mahşer yeriyken bile bazılarının derdi çok başkaydı. İlk gece sabaha kadar 2 binden fazla artçı olmuşken biz Allah'tan korkmadık, hadi kuldan utanmadık, kendi canımızdan da mı korkmadık da o evlere girip daha ilk geceden 300den fazla evi soyduk?!  

Ne demeli bilemiyorum, her geçen gün insanlıktan biraz daha umudumu yitiriyorum. Oysa dünya bu kadarcık işte; hiç ummadığımız anda gelen bir depremle yerle bir olabiliyoruz,  küçücük bir virüs gelip binlerce canımızı alabiliyor...

Bu musibetlerden ders alıp biraz olsun uslanalım sevgili arkadaşlar. Sonunda kazanacak tek şeyin "iyilik" olduğunu unutmayalım.

24-03-2020 21:08

Twitterda Paylaş

@handeksknn

>> Evet fareden türemiş yeni virüs. Elbette yine Çin'den çıkmış bu durumlar istemeden beni ırkçılığa itmeye başladı. >> Dediklerinde o kadar haklısın ki, o videoları izlemeyi bıraktım kendi motivayonum için. >>Çok geçmiş olsun. Elazığdan birini burada görmek harika oradaki hislerini de yazarsan bazı şeyleri daha iyi anlayabiliriz sanırım. Her şey bir sınav. Bir şeyler çıkartmamız gerek sınav kağıdımıza yazabileceğimiz. Düşüncene sağlık :)

24-03-2020 21:15:59


@niynoo

Teşekkür ederim Hande. Sizleri sıkmayacaksam uzun uzun anlatırım tabii ki.

24-03-2020 23:05:17


SON YORUMLAR