İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

Elazığ depremi-1 - @niynoo

Elazığlı değilim, Ankara'da büyüdüm. Hatta ablam eniştemle tanışana kadar Elazığ'ın haritadaki yerini bile bilmezdim. Ablam evlenip buraya yerleştikten sonraki gidiş gelişlerimizde gördüm ki vatanımızın cennet köşelerinden biriymiş Elazığ. İnsanlarını da tanıdıkça burada, ablamla yaşamak istediğime karar verdim. 

Gazi Eğitim Fakültesi mezunuyum. İş bulmanın ne kadar zor olduğunu anlatmayacağım size. Atanabilmek zaten imkansız bir hayal... Kurumsal bir otelde işe başladım ama turizmle ilgim ve bilgim olmadığı için işi öğrenmek adına resepsiyondan başladım. Çalışmamı beğendiler ve resepsiyondan muhasebeye geçtim, oradan da insan kaynakları bölümüne. İk.'ya geçtiğim gün (ki o gün 24 Ocak Cumaydı) bana öyle bir görev verdiler ki vicdanıma öküz oturttular resmen. Resepsiyonda onca zaman birlikte çalıştığım arkadaşlarımı işten çıkaracaklarmış ve yerlerine yeni alınacak personeli benim görüşüp seçmemi istediler. Duygusallık ve profesyonellik arasında kalmıştım. El mahkum görüştük, seçtik iki kişi. Pazartesi işe başlayacaklardı. 

Mesaim bitti, otelden çıktım. Hemen telefona sarılıp ablamı aradım. Kayınvalidesine yemeğe gitmişlerdi, gece de orada kalacaklarmış. Hıçkırmaktan derdimi anlatamadım. Şimdi sen evde tek başına sabaha kadar düşünür zırlarsın, buraya gel dedi. Gitmek istemedim, sevmiyordum başka yerde kalmayı. Ağlamayacağıma söz vererek eve geldim. Ocağın üzerinde çorba vardı, ısıtıp içtim. Ağlamaktan mütevellit gözlerim acıyordu, kafam ağırlaşmıştı. Televizyonda kelime yarışması açıp uzanmıştım ki telefonum çaldı. Ablama söz vermiştim ama arayan kişi resepsiyondaki arkadaşımdı, sesini duyunca suçluluk duygusu yeniden gözyaşlarına boğdu beni. Evde yalnızım, gel bi kahve içip konuşalım, sana anlatacaklarım var dedim. İş ahlakına ters de olsa, benim işimi kaybetmeme de sebep olsa yine de anlatacaktım ona işten çıkarılacağını. Hazırlıklı olsun, şimdiden iş aramaya başlasın diyecektim.

26-03-2020 23:02

Twitterda Paylaş

@badbear

Öncelikle işindeki gelişmelerden ötürü seni kutlarım ama çok fena bir hikayeye gidiyor burası :( Gerçekten zor bir karar ama profesyonel hayata alışmalıyız diyelim napalım :(

26-03-2020 23:40:28


@niynoo

Teşekkür ederim badbear. Evet sonu fena ve uzun ama bu gecelik 3 bölüm yazabildim. Gelecek bölümlerde görüşürüz :)

27-03-2020 00:08:46


SON YORUMLAR