İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

Gadget Gadget // Sevgili Karantina Günlüğüm #4 - @ddilarasaglam

Birbirinden boş gözlerle birbirimize baktık. Adam sadece şans dedi o sırada, ya da öyle bir şeyler. Oyunu oynatan adam çoktan uçmuştu bile.  

-"Bu hırsızlık, elimizden parayı aldı. " dedim. 

Polisi aramayı düşündük ama oyunu oynatan kişi bir şey yapmamıştı. Turist adam almıştı bütün paramızı. O da kaybetmişti sonuçta. Kim olduğunu bile bilmiyorduk. Hande bana doğru döndü. O da benim gibi hala şokta ve şaşkındı. Ayaklarımız buz tutmuş olacak ki o anda ikimizde yıkılmadan ayakta durabilmiştik. Biraz sonra yanımıza biri gelip bu oyunun hileli olduğunu söyledi. Biliyoruz dedik biliyoruz.  

-"Olsun kredi kartlarımız var. " dedi buruk bir ses tonuyla.  

-"İdare ederiz " dedim ama aklım hala olanlardaydı. 

Birkaç dakika nefes aldık. Ardından birbirimize dönüp teselli verdik." Ya sağlığımıza bir şey olsaydı ve bu parayı harcasaydık, en azından hala daha beraberiz. " dedim. Beraber olmak bizim en büyük şansımızdı. " Bunu düşünüp tatilimizi mahvetmeyelim. Daha tatilin başındayız. Mutlu olmaya odaklanalım. " dedi Hande. Birbirimize sarıldık tatilin sonunu nasıl getireceğimizi düşünerek. Ardından bir tebessüm kondurduk dudaklarımıza. Birimiz yıkılırsa ikimiz de yıkılırdık. Bunu biliyorduk ve her ne kadar üzülmüş olsak bile birbirimize belli etmemeye çalışıyorduk. İstikamet bir sonra ki gezi noktasıydı. Kiliseye doğru giderken bahçede bileklik satan Afrika kökenli insanlar vardı. Ne kadar da çok tembihlenmiştik gelirken onlardan uzak durmamız konusunda. Paramızı çalabilirler, bizi oyuna getirebilirlerdi. Ortada çalınacak bir para olmadığı için onlardan uzak durmamıza da gerek yoktu. Bileklik ve dua isteyip istemediğimizi sordular. Hayır deyip devam ettim. Unuttuğum bir şey vardı. Hande! Bir anda Hande'yi kaybettim. Etrafında 6 ya da 7 kişi vardı. Sadece ayakkabılarından orada olduğunu anlayabiliyordum. Bir adam geldi yanıma bileklik isteyip istemediğimi sordu.  

-"Hayır" dedim ve devam ettim. "Elimizde sadece kaldığımız yere geri dönmeye yetecek kadar nakit para var. Gerisini çaldırdık. " 

Bana üzülmüş olacak ki nasıl olduğunu sordu. Durumu anlatınca bana oraya geri gitmem gerektiğini söyledi. O adamlar hep orada, hile yaparlar ya da böyle çalabilirler dedi. Gidip adamı bul ve paranızı geri iste dedi. İçimde hiçbir umut yoktu. Adam çoktan yok olmuştu. Hande'nin yanına doğru yöneldim. Adam da benimle birlikteydi. Söylediklerini Hande'ye aktarmıştım ama onun da umudu yoktu. Bunun pek mümkün olmadığını bir kere daha dile getirdik. Orada bileklik satan 8 kişi bizi geri gitmeye ikna etmişlerdi. Adamların orada olduğunu ve paramızı geri alabileceğimizi dile getirdi her biri tek tek. Eğer paranızı geri alamazsanız bize gelin bu sefer birlikte gider paranızı geri alırız dediler. Tam o anda o güzel insanların bize verdiği güç ile geri döndük. Artık John Wick edasıyla ilerliyorduk. Kendimizden emindik. Nasıl emin olmayalım ki, arkamız kuvvetliydi artık. Sokağa geri döndüğümüzde oyun oynayanları görmüştük. Ama o adamdan eser yoktu. Tekrar birbirimize baktık, ufak bir kafa hareketi buna hazır olduğumuzun sinyallerini çaktık. Bir yandan dükkanlara bakıyor bir yandan da caddedeki herkesi analiz ediyorduk. Sokak temizdi. Yaklaşık 10 dakika olmuştu ve gelen giden yoktu. Kalmakta kararlıydık. Bir ara dükkanlardan birinin önünde duran karton kutulara gözüm takıldı. Hemen Hande'yi çağırdım.  

-"Bu o, adamın oyunu oynattığı kutular. Demek ki burada."  

Ben bunları söylerken daha önce hiç görmediğimiz bir adam geldi, kutuyu aldı ve bir yere götürmeye başladı. Biz de arkasından takipteydik tabi ki.  

Gadget Gadget 

Asla direk olarak adama bakmıyor. Yürürken dükkanların dışarıdaki eşyalarına dokunuyor, hoşumuza gitmemiş gibi yapıp devam ediyorduk. Adam durdu biz de durduk. Etrafta ne bir dükkan vardı kamufile olacak ne de bir ağaç saklanabilecek. Ama biz turistik ve caddede geziyor olabilirdik. Bozuntuya vermeden devam ettik. Adam elindeki kutuyu iki bina arasında tenha bir yere bıraktı. Ve uzaklaşmaya başladı. O sırada 200 m ilerimizde oyun oynayan kadınları gördük. Ve onlarda bizi görmüşlerdi. O sıra aklımıza hepsinin bir ekip olduğu gelmişti. Ne kadar da erken geldi ama dimi :)

 

Devam Edecektir ... 

  Büyükbirader doğru bardağı bulamadık ama umarım buralardasındır. Bizde bütün paramızı ikiye katlamış olmayı isterdik. Lakin alın terimizin olmadığı hiçbir para bizi kendi kazandıklarımız kadar mutlu edemezdi.  

*Yarın 21:21'de hikayenin son kısmını sizlerle paylaşmak üzere merakta ve sağlıcakla kalın.  

**Bir önceki karantina günlüğüm:   Sevgili Karantina Günlüğüm #3

*** Gadget Hande : @handeksknn

Dilara'dan Sevgilerle, 

 

 

 

 

 

28-03-2020 21:20

Twitterda Paylaş

@badbear

Heyecanla kaybettiğiniz Continental Coini geri almanızı bekliyorum :D

28-03-2020 21:31:36


@ddilarasaglam

Yarın her şey açığa çıkacak ;)

28-03-2020 21:38:38


@büyükbirader

yarını merakla biliyorum yanınızda başka para olmaması beni o kadar rahatlattı ki :D

28-03-2020 23:21:41


@ddilarasaglam

@büyükbirader Bizi biraz telaşa sürüklemişti yaşarken.

29-03-2020 03:41:18


SON YORUMLAR