İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

Gibileştirmediklerimiz - @mırmır

"Gibi" yaşamak, yapmak,bakmak...
Doğduğunuzdan beri ne kadar çok yaptığımızı düşündük mü?
Seviyormus gibi
Düşünüyormuş gibi
Merhametliymişiz gibi
Basarılıymışız gibi
Dertsizsiz gibi.
Kaç kere ve ne kadar süredir?
Burada...gün içinde ne yaptığımı ya da planlarımı yazmayacağım.
Duyurmak istediğim; Dünya kendine reset atiyor...evrenin tahammülsüzlüğüne hayretle baktığımız bir "dönemde" değiliz. Yüzyildayiz!
Insan, yere bastığında yerküreyi öyle yordu, öyle bezdirdi ki.
Insan; öyle savaştı, öyle esir etti ki yerküreyi.
Ve insan öyle şeytanlaştırdı ki kendini.
Evren büyük bir tokatı bize çakmak üzere, bir yerlerde birşeyler peydah oluyor.
Belki yeni bir oluşum,
Yeni bir tür,
Yeni bir yonetim ve hükmetme şekli. Biliyorum...bunlar biraz senarist kafasinda şeyler...
Ama bir adım geri çekilip gökyüzüne baktığımızda dünya bizim sanmaya başladık. Bir de aydaki astronotun dünyaya baktığında dünyaya evim diyebiliyor mu? Dünyanın ne denli yorulduğunu görebiliyor mu? Acısını gidebildik mi? Ne saçmalıyorsun demeyin... dünyanın acısı açlıktan ve savaşta gözlerinin pırıltılarını aldığımız çocuklarda saklı. Bunu düşünürüm hep. Işte bu süreçte evrende asla ama asla büyük olmadığımızı, kum tanesi kadar oldugumuz bize öğretiliyor. Toprak nefes almaya başladı, rüzgar esiyor ama insanlara temasi daha az olmaya başladı, güneşin nüfuz ettiği insan sayısı daha az bu günlerde... biz kendi yuvamızda, kendi konfor alanımızda elimizde kalan durumlari derleyip bir güzel toparlayıp " ne yapabilirim " i düşünmemiz lazım.
Spor,film,yeni bir dil? Ya da daha inancli olmak? Annene daha cok sarilmak... hayal etmek. Evet en büyük kozumuz bu, dünya için "hayal etmek". Oturun saatlerce hayal edin demiyorum. Asolan zaten hayalinizi yuvalarınızdann çıkıp gerçekleştirme cesaretiyle harmanlayıp herşey yeni dünya düzenine başladığında bu adımı atabilmek.
Daha merhametli
Daha naif
Daha hatasını kabul edebilen
Daha başarılı olamak adına tum gücünü kullanmak.
Bunların hiçbiri "gibi" yapmamak, yasamamak, bakmamak.
Duyurmak istediğim bu, korkmayın... Dünya hala bizden usanmış değil. Sadece onun da dinlenmeye ihtiyacı var. Karantinaymış falanmış.... Biz esasen kendi ruhumuzu karantinaya alıp çok güçlü çıkabilmemiz lazım. Çünkü...hayat "yapamadıklarımızdan" ibarettir. 

26-03-2020 01:50

Twitterda Paylaş

@badbear

Çok haklısın, milyarca yıllık yaştaki dünyada, milyarlarca yıldır yaşayan organizmalarla, milyonlarca yıldır yaşayan hayvanlarla 200 bin yıldır yaşayan insan türü rekabete girmeye çalışıyor ve sadece son birkaç on yıldır gelişen teknolojisiyle bu kadar kibirli hale geldi. Bunu bizim yanımıza bırakmazlar...

26-03-2020 03:06:09


SON YORUMLAR