İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

Gökyüzünden yeryüzüne dek her şey acıya terk edilmişse, garip bir mutluluk umudu var demektir. - @existenz

Önceki yazımda bahsettiğim konu genel olarak karantina günlerinde akıl sağlığımızı en azından var olanı stabil tutabilme üzerineydi. İnsanların bu süreçte kaliteli zaman geçirmesinin gerekli olmadığını bir şekilde zaman geçirmesinin yeterli olduğunu belirtmeyi unutmadan dileyenlerin yararlanabilmesi için ücretsiz ve zahmetsiz bilgiye erişimin yollarını aşağıda bıraktığım linkler sayesinde keşfedebilirsiniz.

Bu günlerde kitap satın almamız varolan bütçemizi sarsabileceği ve kargo çalışanlarına ek zahmet olacağı göz önünde bulundurulunca her ne kadar kitap kokusunun ve dokusunun romantizmine inansakta önyargılarımızı kırıp telefona indirebileceğimiz basit pdf okuyucu programlarla birlikte e-kitap'a bir şans verebiliriz. 76 milyon e- kitabı kolay kategorize edilmiş haliyle tamamen ücretsiz, reklamsız ve sınırsız olarak indirebileceğiniz aklınıza gelebilecek her konuda güzel bir arşiv oluşturabileceğiniz ve artık bahane kalmadığına göre dilerseniz şimdiye kadar ertelediğiniz dünya klasiklerini okuyup bitirebilir veya bir mühendis adayı iseniz programlama öğrenmek için açıklamalı ders kitaplara ulaşabilirsiniz.

https://tr.pdfdrive.com/

https://www.academia.edu/

İngilizce e-kitapları ücretsiz bulmak oldukça zor olduğu için ekstra yararlı olduğunu düşündüğüm aynı sitenin ingilizce versiyonu;

https://www.pdfdrive.com/

Peki bu kitapları okudunuz ama gerçek bir kitabı elde tutmanın zevkini vermiyor, okuduklarımı unutacağım, beğendiğim cümlelerin altını çizemeyeceğim ne anladım ki? diye içinizden geçiriyorsanız çok yaygın olmayan ama kullananların vazgeçemediği 1000k'dan bahsedeceğim. 1000k'da bir profil açıp okuduğunuz kitapları ekleyebilir, alıntılarınızı dilerseniz duygu ve düşüncelerinizi, incelemelerinizi ekleyebilirsiniz. Sizinle aynı kitabı okumuş insanlarla tanışabilir, kendi genel kültür düzeyinizdeki insanlarla okuma gruplarına katılabilir, yeni yazarlar, şarkılar ve filmler keşfedebilirsiniz. Seviyeli ortamı ve amacından sapmaması sayesinde hala temiz kalabilmiş yegane bilgi ve kültür deposu bu site özellikle ne yapsam, ne okusam, nereden başlayacağımı bilemiyorum noktasında size bir fikir verebilir.

https://1000kitap.com/

Takip etmenizi istemek için değil genel olarak profil yapıları hakkında fikir sahibi olabilmeniz adına kendi profilimin linkini de ekliyorum;

https://1000kitap.com/eXistenZ

Karantina süresince ne yaptın sorusuna; Gündüzleri düşündüm, okudum ve yazdım ve geceleri de kendimi aradım diyebilmek üzere.

Keyifli okumalar ve sağlık diliyorum herkese.

12-04-2020 22:07

Twitterda Paylaş

İlk yorumu sen yap!

SON YORUMLAR