İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

Günler nasıl geçiyor ? - @irlandali

Selam günlüğüm, İrlanda'dan Türkiye'ye döneli tam 2 ay oldu. Tekrar İrlanda'ya gider miyim bilmiyorum. Ama süreç şunu gösteriyor ki, acil olmadıkça yurtdışı seyahetleri en az 2 yıl ertelendi. İrlanda'ya gitmeyeceğim için, Türkiye'deki pek çok firmaya iş başvurusu yaptım. Görüşmeler devam ediyor, bakalım neler olacak?

Şu son 1 ayda yaptığım görüşmelerle artık İnsan Kaynaklarıyla nasıl konuşmam gerektiğini yeterince öğrendim :) Maalesef İnsan Kaynakları tarafında şöyle sorunlar var;

1- Olumlu-Olumsuz bildirisini yapmayı unutuyorlar. Bir tane firmayı arayıp sordum, aaa kusura bakmayın İrlandalı Bey deyip olumsuz olduğunu söyledi.

2- Teknik olarak bilgisi olmayan insan kaynakları, birimin yöneticisine beni takdim etmeden önce arayıp, ilan üzerinde istenen konulardaki yeterliliklerimi az ve çok olarak belirtmemi istiyor. Kime göre az, kime göre çok!

Belirttiğim sorunlar yeterince büyük sorunlar olduğunu düşünüyorum. Bir gün, iRLANDALI üst düzey bir yönetici olursa, İnsan Kaynaklarını denetleyecek :) İşe yeni alınan kişiden insan kaynaklarını nasıl davrandığını, süreçte herhangi bir olumsuzluk yaşayıp yaşamadığını samimi bir dille anlatmasını isteyeceğim. Bir kurumun nasıl göründüğünün en önemli ve ilk unsuru insan kaynaklarıdır bence.

Son olarak bir insan kaynakları da şöyle demişti, İrlandalı bey, haftaya xxx yöneticimiz ile görüşme ayarlıyorum. Görüşme bilgilerini akşama mail atacağım ama unutursam beni yarın arayıp hatırlatır mısınız?

İRLANDALI BEY: errooorrrrr, whattt? aradığınız kişiye ulaşılamıyor... Ben mi sizin işinizi hatırlatacağım....

Arkadaşımın söylemesiyle öğrendim ki, bugün 20 Mayıs İnsan Kaynakları günüymüş. Yazıyı yazmayı önceden planlamıştım ama, günü denk geldi :) Neyse biraz eleştirdikten sonra, değerli insan kaynakları çalışanlarının günü kutlu olsun :)

Sevgilerle canım günlüğüm.

20-05-2020 18:05

Twitterda Paylaş

@edan

ahahaahah çok iyi yaa yeni mezun olmuş biri olarak ilham verdiniz. İrlandalı bey inşallah işiniz olur. :)

24-05-2020 17:50:34


SON YORUMLAR