İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

Karantina tatili - @içinizdenbirisi

Ben de herkes gibi günlerin nasıl evde geçeceğini ilk günlerde kestiremedim. Depresyona girmek için en fazla 3 gün dayanacağımı düşünüyordum. Sonra, ilk kez aile ortamında hep beraber akşam yemeği ve kahve gibi aktiviteler yapmaya başladık ki bu pek olağan sayılmaz. Bu arada kardeşimin okulu - ki 2. Sınıfa gidiyor- devam etmeye başladı. Spor yapmaya, sağlıklı beslenmeye, kendime vakit ayırmaya başladım ve hiç zaman bulamadığım için yapamadığım tonlarca şey de buna dahil. (Aynı anda 3'ten fazla kitap okuduğum için de kafam epey karışık)

Ölen kişi sayıları arttıkça ve tatil süresi belirsizleştikçe korku oluştu hemen herkesin içinde. Fakat, hayat devam ediyor ve üzerimize düşeni yapıp aktif şekilde beklemeliyiz. Umarım bu süreci en az zararla atlatırız ve yaşananar bize bir arada durmanın ve ortak karar almanın önemini hatırlatır. 

24-03-2020 00:24

Twitterda Paylaş

@badbear

Aktiviteleriniz şahane yapmaya devam edin evde kalmak zor olmayacaktır eski yıllara dönüş gibi kabul edin :) Bu arada naçizane tavsiyem aynı anda en fazla 2 kitap okuyun birisi de yeterince uzun olsun ki onu hazmederek, kısa kitabı ise 1-2 gün içinde okuyarak bitirin. Bir kitabı bitirmeden diğerine geçmemek en iyisi :)

24-03-2020 00:46:51


@YutanlardanBiri

Bu kadar rutine alışmışken evde oturmanın zorunlu olması tabi ki kulağa hoş gelmedi ama başka çaremiz de yok :) Tempodan uzaklaşınca kendimi tanımaya başladım, dizi izlemeye kendime zaman ayırmaya başladım. Karşılıklı oturup kahve içecek bir ailem yok belki ama görüntülü konuşurken kahve eşliğinde sohbet ettiğim çekirdek bir ailem var.

24-03-2020 01:37:46


@handeksknn

Bu ölüm ve enfekte sayısını excelde not tutan arkadaşlarım var her sabah söylüyorlar bana haha sanırım arkadaşlığımı onlarla gözden geçirmeliyim dimi psikojik sağlığım için? --Hande

24-03-2020 02:29:24


@içinizdenbirisi

Sevgili Hande Arkadaşların böyle olayları grafik halinde incelemeyi seviyor olabilirler. İstatistikle ilgili becerilerini geliştirmek ve uzmanlaşmak için onlara destek olabilirsin. Veriler seni olumsuz etkiliyorsa arkadaşlığınla ilgili karar yine sana ait. Buna kimsenin müdahale etmesine yerinde olsam izin vermem. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kendine çok iyi bak :)

24-03-2020 02:55:47


@irlandali

Banada bazı ölüm mesajlarını atan arkadaşlarım var... Gereksizzz... Zaten karantinadayız, neden böyle şeyler gönderirki insan....

24-03-2020 03:31:44


SON YORUMLAR