İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

Karantina vs Sıradan Bir Gün - @mortiesha

Evde günlerce kalabilmek için geçerli bir sebebin çıkması çocukluk hayalimdi denebilir. Yanlış anlaşılmasın, virüsün binlerce canı tehlikeye atmasından elbette hoşlanmıyorum. Sadece evcimen biri olduğum için okula/işe giderken bunların günümü öldürdüğünü düşünür, evde kalırsam daha verimli çalışabileceğimi düşünürdüm. Okul ve işle yoğun bir hafta geçirdikten sonra bir güncük boşlukta da kendimi kandırır diziye filme düşerdim. Kısır döngüden kurtulmak için günlerce hatta haftalarca evden çıkmayacağım bir ütopya kurulması gerekliydi.

Ve oldu da.

Ancak işler beklediğimin tam aksi yönünde ilerledi. Eskiden yaptığım görevleri bile yapmak zor gelir oldu. Başlarda tatil kisvesi arkasına sığınırken günler geçtikçe onu da yapamaz oldum. Kitap okuma alışkanlığımı yok edip yerine efor gerektirmeyen netflixe düşmeyi getirdim. Başkalarının senaryoları arasında kaybolup kendi hayatımı göz ardı etmek çok kolay geliyor.

Aslında bu zamana kadar kendimi sabote ediyormuşum.

Her zaman bir bahanem vardı bir şeyleri yapmamak için, geleceğime yatırım yapmamam için, kendimi geliştirmemem için... Şimdi hepsi elimden alındı. Alınmasaydı kendimi sabote etmeyi kesmeyecektim muhtemelen. Şimdi gençlik yıllarımı nasıl yaşayacağıma dair planlar yapıp başaramadığım zaman bunun sorumlusunun bahanelerim değil sadece ben olduğunu biliyorum. Bu bilinç beni eğer yeterince güçlü değilsem daha büyük bir depresyona sokabilir, bunu zaman gösterecek. Ama gözümdeki perde kalktığına göre, kendime çeki düzen verme fırsatım da olacak.

Başınızı şişirdiysem affola. Umarım benim gibi kendinin farkına varan ve hatalarını tekrarlamayacak okurlar vardır bu sitede. Hepinize iyi yolculuklar diliyorum :)

PS: Günlüğü bana öneren sayın enurv arkadaşıma teşekkürler :*

24-03-2020 01:12

Twitterda Paylaş

@Herkesgibibiri

Bence kendini bu kadar suçlamamalısın dostum

24-03-2020 01:15:27


@chnkc41

İnsan oğlu olarak bahanelerin arkasına sığınmak hep kolay gelmiştir. Bunun farkına varman güzel bir şey!

24-03-2020 01:42:03


@tugramumin

Bu bilince ulaştıysan depresyona gerek yok kardeşim... Kendini bulacağına eminim.

24-03-2020 14:02:21


SON YORUMLAR