İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

Kendi Karantinam - @betul

12 Gün oldu. Okul tatil dediler. Aslında beklenilen bir şeydi. Ama şaşırdım ve açıkçası korktum. İşin ciddiyetini anladım. Yurtta herkes bir telaş herkes bilet arıyor bulabilenler o gün içersinde evlerine gitti. Bende ertesi gün evime geldim. Ve böylelikle başladı. Kendi karantinanızı oluşturun dediler. Eve geldiğimde değişen bir şey yoktu. Komşular yine kahveye geliyor, yine misafirlerimiz eksik olmuyordu. :) Kendimi karantina da hissetmedim. Olayın ciddi boyutunu kimseye anlatamıyorsun. Bir de muhabbet ettikleri konu corona. Önlemlerinden, nasıl bulaştığından, vaka sayısından bahsediyorlar. İşin komik kısmı burası zaten. Bizler ciddiye almıyoruz. Bizden çok uzakmış gibi geliyor. Her şey bir destan gibi sanki. Anlık korkuyoruz zamanla unutuyoruz sonra biri yine hatırlatıyor aa evet diyorsun sonra yine gidiyor. Hani önlem alsak neyse ama aklına geldikçe iste. Evet herkes kendi karantinasını yapamaz malesef. Çalışmak zorunda faturalarını ödemek zorunda evine ekmek götürmek zorunda olan insanlar var. Keşke herkese imkan sağlasalar keske evden çıkmayın derken o insanlar için de bir şeyler yapsalar.. Bazı şeyler bizim elimizde değil. Ama herkes yapabildiğini yapmalı. 

25-03-2020 01:29

Twitterda Paylaş

@chnkc41

İrlanda hükümeti part time çalışan öğrenciler dahil tüm işinden olan bireylere haftalık 350€ ödeme yapmaya başladı. Buradan ülkemizin ekonomik gücünün gerçekten olmadığını görebiliyoruz.

26-03-2020 00:03:42


@betul

Ne yazık ki bunu yeterli önlemlerin alınmalışından, insanların hâlâ işe gitmek zorunda oluşundan, kredi borçlarının faturaların bir süreliğine dondurulmayışından, kalmadığımız yurdun ücretini ödeyişimizden, yeterli sağlık ekipmanlarımızın olmayışından anlayabiliyoruz. O da sadece şu yaşadığımız durumdan bahsediyoruz. Başka örnekler de elbette vardır. @chnkc41

26-03-2020 01:20:22


SON YORUMLAR