İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

Onedio’dan eğlencesine çözdüğüm test ile başladığım ... // koronasız gündüz kuşağım #1 - @handeksknn

Ciao sizlere italyanca! :) Gündüz yayın kuşağıma başladım. Saat 14:00.

Şu sosyal mesafelendirmedeki günlerimin bir parçası olan yoga derslerimden bahsedeceğim. Bu derslerim yalan olmasın diye Skype üzerinden devam ediyorum. Tabi biraz zor olabiliyor.

Araya hemen #gündüzmotivasyonu alıyoruz. Bu arkaplana aldıktan sonra. Devam ediyorum.

Dengesiz anda düştüğümde tutan yok tabi. Geçtiğimiz ay spor için bir fikrim vardı ama fitness falan beni hiç heyecanlandırmıyordu. Bu nedenle çözümü, Onedio testinde buldum :D Evet yogaya iyimserdim ama nedense hadi demedim. Ve test çözdüm meyve yerken.. yoga çıktı. Bu ciddiyetle (!) çözdüm. Dedim gidiyorum. Şuan ise sosyal mesafelendirmeye rağmen Skype üzerinden hocayla devam ediyorum. Bende şaşırdım. Bırakacağımı düşünüyordum. Geçen fazla rahatlamaktan matta uyuyakaldım ya da sabah kahveme çok süt koyduğum için bu oldu. Olsun pamuk gibi oldum. Sonuca bakalım. (Hareketlerin ismi cidden problem ya bence hiç mümkün değil söylemem sonuna gelince başını unutuyorum.)  Bunun felsefesini araştırmaya başladım. Bir sporun tarihini ve felsefesini araştırmayı denediniz mi?? Öğrendiğim ilginç bilgileri ara ara buradan size paslarım. Şu an hedefim çakra falan değil matın üstünde devrilmeden durursam şükrediyorum.

Bugün yaptıklarım

Günün tarifi: Geçende ilk kez denemiştim "bal ceviz muz üçlüsü" denedim. Muhteşem sağlıklı tatlı. Gerginliğe iyi geliyor.

Günün dizisi: Ricky & Morty izledim. Köpeklerin istilası desem.

 

Akşam 20:00 da koronasız italya maceramın *4.kısmını*  paylaşacağım. Yorumlarınız moral yeriyor bana. Maceramın öncesi için daily#3 // daily#2  okuyarak benimle bu heyecanı paylaşabilirsiniz.

@badbear // @irlandalı // @Cornelia ayrıca teşekkür ederim. Yorumlar üzerinde ilginiz ayrı mutlu etti.  Yazılarınızı okuyorum. Yorumlarda daha nicesiyle görüşmek üzere. :))))

Hepimiz sağlığımıza dikkat edip, mutlu kalalım xx

 

 

25-03-2020 14:00

Twitterda Paylaş

@badbear

Spor yapmak kuşkusuz mükemmel bir şey. Hatta çağımızın asıl hastalığı masa başı işlerde çok durağan olmaktan dolayı sırt ağrıları bel fıtıkları boyun fıtıkları... Hobilerimizin detaylarını araştırmak da çok güzel ben de şu sıralar "Müziğin Etkisindeki Beyin" diye bomba bir kitap okuyorum tavsiye ederim. Lakin benim yogayla anılarım pek iyi değil, lafım meclisten dışarı Hande :) Buradan bir diss atmak istiyorum bunu sporun ötesine geçirenlere
Düşünce boşluğa yaptın yoga
Ağzı açık bekler seni hoca
Saçma geldi taptığınız “Buda”
Bugün bana yarın “Hanumanasana”

25-03-2020 14:27:13


@cornelia

Selam Hande yogaya bu yıla kadar ben de çok sıcak bakmıyordum, hareketleri görünce böyle duramam ki falan diyordum. Başlama hikayem ise eklem ağrılarımın üzerine hocalarımın tavsiyesiydi. Yoganın hem beden hem de psikoloji üzerinde olumlu etkileri var. Benim eklem ağrılarım ve duruş bozukluğuma da iyi geldi. Dengeni sağlamak için nefesinin akışını takip etmeye çalış ve iyice konsantre ol. Uyku konusunda hem fikirim, verdiği rahatlamayla pamuk gibi yapıp uykuya geçişi sağlıyor.

25-03-2020 17:19:27


@handeksknn

@badbear yine bugunde çok formunda. Bahsettiğin kitaba bakacağım. Şiir güzelmiş. hahahaha

25-03-2020 20:54:24


@handeksknn

@Cornelia // Kesinlikle bende zamanla nasıl yetersiz nefes alıp verdiğimi fark ettim. Yoga sayesinde nefes almayı vermeyi daha kontrollü yapmayı öğrenmeye başladım. Ufak ufak olsa da zamanla ilerleme oluyor fark edebiliyorum. Bedenimi daha kontrollü hissetmeye başladım. Umarım vazgeçmeden devam edebilirim. Sanada iyi şanslar bu konuda :)) --Hande

25-03-2020 20:57:31


SON YORUMLAR