İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

özlemek duygusu - @esra

tekrardan selamlar. bir seferlik bir kullanıcı olacağımı düşünmüştüm ilk yazışımda ve sürecin iyiye gideceğine olan inancım daha kuvvetliydi. lakin çok ev ev oldu artık ufaktan hafakanlar basmaya başladı. durmak,düşünmek, içe dönmek elbet güzel ama uzak kaldığım sevdiklerimle görüşmeyi özledim. çalışmayı özledim. özgür hissetmeyi özledim. en yoğun özlem hissi yaşadıklarım bunlar sanırım. özlem garip bir duygu. tanıyorum da biraz bu duyguyu fakat bu kadar yoğun hissetttiğim bir dönem olmadı diyebilirim. varoluşunla ilgili şeyleri özlemek bir nesneyi özlemekten daha kuvvetli. psikoloğum ve çocuklarla çalışıyorum. yaptığım en temel çalışma ise onlara duyguları tanıtmak ve duygularının farkındalığını sağlamak. bunu da yedi temel evrensel duygu ile yapıyorum. temel duyguların içinde özlemek yok. bunun bir eksiklik olup olmadığını düşünmeye başladım. karantina günleri olmasa bu duygu ile bu yoğunlukta yüzleşmek durumunda kalmayacaktım sanıyorum ki. ama çok temel bir duygu olarak deneyimlediğim bu günlerde bilinç ve zihin arasında bir köprü kurmak için verdiğim çaba günden güne azalarak yok olacak endişesi içerisindeyim. bilemiyorum... mutfak ve spora devam ediyorum. kitap ve resimde sınıfta kaldım gibi. bugün ders çalıştım biraz ordan bir vicdan rahatlaması oldu fakat modumun ortalamanın altında olduğunu da günlüğüme not düşmek isterim.

26-03-2020 01:18

Twitterda Paylaş

@badbear

Dediklerinin çoğuna katılıyorum, tabi ben hala şükretmek için çok sebep var diyen taraftayım ve özlem duygusunu da pek yaşamıyorum. Karantina bitse de yazılarının devam etmesini temenni ediyorum :)

26-03-2020 03:03:48


@cornelia

Bir psikolog arkadaşım söylemişti her duygu bizde misafirdir diye. Özlemi bir duygu olarak görsen de görmesen de özlem bir süre hayatındaki bir misafir, onu güzel karşıla. Zamanı geldiğinde gidecek, ve senin mutluluk heyecan duyguların tekrar sana dönmüş olucak. Resim yerine boyama yapmak, okuduğun kitapların türünü değiştirmek işe yarayabilir. Sağlıkla, mutlulukla kal.

26-03-2020 08:05:26


SON YORUMLAR