İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

..."Polis çağırmam gerekiyor" dedi italyan polis hanımefendi gecenin 4 ü olmuş gözbandımlayım ben... ///// koronasız italya günlüğüm #3 - @handeksknn

"Çıkın İtalya'dan, Avusturya kapı sınırını kapattı." mesajıyla sert düşen jetonun ardından. Bir süre arkadaşıma söylememe kararı aldım. Çünkü birinin sakin kalması gerekiyordu. Bulduğum internet noktalarından sınırda kalma problemi yaşarsak ne yapmalıyızı düşünüyorum ve araştırıyorum. Ayrıca ailemle konuştuğumda her şeyin yolunda olduğunu ifade etmem gerekiyordu. Bunu panikle söylemem mümkün değildi. Vardığımız günün akşamı konaklama yapacaktık ve bundan vazgeçtik, italyada otellerde hostellerde vs çok çinli bulunmakta malesef. Aklıma havalimanında kalma fikri geldi. Bir süreden sonra yolcu sayısı epey azalıyor sonuçta. En güvenli yer orası olabilirdi geceyi geçirmek için. Gündüz olunca bakacaktık çaresine ve sakince ona bazı ülke sınırlarının kapandığını söyleyecektim. Havalimanında uyumamış insan değiliz sonuçta o da bu fikri onayladı. Havalimanına geçmeden önce markette gidelim demiştik. Ardından merkezde bulunan marketlerde bir şey bulamadık!!!! Baya merkezden uzaklaşmıştık ihtiyaçlarımızı karşılamak için. Marketten otobüsle dönüp merkezden kalkan ilk metro ile havalimanına gidecektik. Ve metro gişelerine kepenk gibi bir şey indirmişlerdi. Dedim şaka mı bu. Duamo'nun önünde kepenkli metro gişesi ne demek oluyor. Hayatımda ilk kez böyle bir durumla karşılaştım. Aklımda aha yandık sokakta kaldık galiba diye alarmlar ötmeye başlamıştı. Arkadaşımda ufaktan gerilmeye başlamıştı. İki kız italya merkezde cadde cadde kepenksiz yer arıyoruz.İki arka sokakta kepenkin biri açıktı. Kontollü gişe olsun diye meğersem bir saaten sonra bir çoğunu kapatıp birkaç yeri açık bırakıyorlarmış. Bir şekilde attık kapağı havalimanına. En sakin köşeyi bulduk. Saat 23:30 olmuştu. Dedim uyuyalım sabah çaresine bakalım bu işin....Saat 03:00 bir polis başıma dikilmiş italyanca bir şey anlatıyor. Dedim ne oluyoruz. Adam biletimizi sormuş arkadaşıma yani arkadaşım bunu anlamış vücut.(Ne yapmışta bunu anlatmış olabilir hayal edemiyorum) o da  ölü taklidi yapmış gider belki diye. Haha .Sonra beni darlamaya gelmiş haha. İngilizcesinin olmaması çok şaşırtıcıydı bir havalimanı çalışanı için. Amiri olan biri kadın geldi gece 03:30. Biletiniz olmadan kalış yapamazsınız bu yasalara aykırı diyip bir sürü prosedürden bahsettiler. (Hayat bana tek tek gel lütfen dedim içimden) "Polis çağırmam gerekiyor" dedi italyan polis hanımefendi gecenin 4 ü olmuş gözbandımla, çelik sandalyenin üstünde oturmuşum tepemde yanıp sönen ışığın altında. Arkadaşımla birbirimize bakıyoruz ve bir yandan italyan polislere. Fakat İtalya'da olalı daha 12 saat bile olmamıştı !!!! Devamını yarın 20:00 da yine. Çünkü burayı ve sizlerin desteğini sevdim paylaşmak istedim. 

*** Daily #3

---- Öncesini merak ediyorsanız? Daily #2 ,, 

--Sağlıklı ve mutlu kalın. Hande :)

24-03-2020 20:00

Twitterda Paylaş

@badbear

Benim annem de yasak gelirse aynı şehirde tek kaldığım evden 2 km uzaktaki eniştemin evine gidemem diye korkuyor :D Bir şekilde buraya gelip bunları bize anlattığın için çok şanslısın bence :) O yüzden merakla bekliyoruz devamını! Bu arada bu hikaye uzun sürecek gibi, Türkiye'deki günlerini anlatmak için yeni bir sayfa açmalısın!!:)

24-03-2020 20:10:40


@handeksknn

Yazılarımı takip eden @badbear şuan gecenin 4ünde türkiyede dikilen tek güvenlik arayan ailem haha. Ama ona da geçeceğim. Onu da sabah kuşağı yaparım

24-03-2020 20:18:41


@irlandali

ne yaşanmışlık ama be.. devamını heyecanla bekliyorum..

24-03-2020 20:25:46


@ddilarasaglam

Size spoiler veremediğim için üzgünüm gençler :)

24-03-2020 20:46:42


@handeksknn

@irlandalı teşekkür ederiz okurken ayırdığın vakit için devamı yarın yine aynı saatte :D

24-03-2020 20:50:38


@handeksknn

@ddilarasaglam VEEEE kendisini yarın tanıtacağım olaylarımı birlikte yaşadığım suç ortağım kendisi !!

24-03-2020 20:51:35


@cornelia

Bu satırları okurken bile heyecanlanıyorum. Maceralarına okuyarak da olsa eşlik etmek çok güzel. Teşekkür ederiz :)

24-03-2020 21:01:54


@handeksknn

@Cornelia yaa teşekkür ederim bu yorumlarınız beni çok mutlu ediyor. Ve senin gibi bir sağlıkçı için az da olsa moral ve keyif sağlayabiliyorsam ne mutlu bana. Senin yazılarında banada güçlü kal diyor. Yeni başlıklarını bekliyorum :)

24-03-2020 21:09:31


SON YORUMLAR