İSTER EGLENCELİ BİR ANINI PAYLAŞ İSTERSEN DE DERDİNİ Sana destek olmak için buradayız.

TOPLUMDA YAYILMANIN ÖNÜNE GEÇEMEDİK? SEBEBİ = UMRE !! - @brsylmz

Merhabalar bu benim ilk yazım. 

Zaten yeterince moraller bozuk bide ben yaranızı deşmek istemem ama ülkemizde virüsün yayılmasına dert yanmak istiyorum biraz.

En büyük hatalardan biri uçuşları anında kapatmamak ikincisi ise UMRE muhabbeti. Az önce tv izliyordum bir tane Prof. Dr. ülkede önüne geçemedik dedi ben de içimden bunun sebebinin önceden uyarıldığı halde dinlemeyip hacdan gelince de ülkenin dört bir yanına yayılan hacılardan kaynaklı diye düşündüm. Şimdi içinizden linççi bazı kesimler 'Donlo no olokoso vor, soldorocok yor bolomodonoz hor şoyo dono bohono odoyonooz' diyecektir. Ama hakveren de olacaktır. Şaşırmadım; hep dine çalışırdık soru biyolojiden geldi. Şimdi yine onlardan çekiyoruz..

Ayrıca şu zamanda herkes bilim adamlarından gelecek iyi haberleri; bir an önce ''AŞI BULUNDU'' cümlesini bekliyorsa; kimse gidip de bana öteki türlüsünü savunup dinin öneminden bahsetmesin. Sırf HACDAN ve dışhatlardan gelen tipler yüzünden yayılmışken hele...

Şimdilik bu konuya küçük bir parantez açayım diyip yazma ihtiyacı hissettim. Yine bambaşka, daha eğlenceli ve farklı konularda bilgi ve tecrübelerimi aktarmaya / yazmaya devam edeceğim :)  

Sevgiler herkese :))

 

29-03-2020 00:56

Twitterda Paylaş

@goodboy :)

Hocam görüyorum ilk linç yapan sizsiniz. Size o bir hafta içinde umreden ve yurt dışından gelen toplam yolcu sayılarına bakmanızı tavsiye ederim. Tabi ki de hepsi de hatalı karardı. İkincisi "umre"yi "hacdan"ı büyük harflerle yazıp "DIŞ HATLAR"ı küçük yazmak, dinle yakından bir alakanız olduğunu gösteriyor en nefretlisinden. Bilim adamlarından gelecek aşı bulundu haberini aslında en az 1 yıl kimse beklemiyor bunu biliyorsunuzdur. "Şaşırmadım; hep dine çalışırdık soru biyolojiden geldi. " gibi klişe bir cümleyi kurmak... Son olarak tüm bunların üzerine yine farklı konularda bilgi ve tecrübelerinizi anlatacağınızı söylemişsiniz ama ben ortada ne bilgi ne de tecrübe görüyorum :)

29-03-2020 01:15:40


@brsylmz

dış hatları büyük yazıp HAC veya UMRE yi küçük yazmam sizin gibi detaylara takılan ana fikre odaklanmayanlar için normal tabi. Kaldı ki başlıkta da topluca büyük yazdım. Dış hat küçük diğeri büyük sebep ;) son cümlenize kadar saygıyla okudum fakat yersiz bir eleştiri olmuş. Bir konuda düşünce belirtmek genel olarak bilgi ve tecrübenin olmadığı anlamına gelmez zira henüz görmediniz ama diğer yazılarda da aynı eleştiriyi yaparsınız umarım :) Rakamların hepsi aklımda ve tabi laf dinlemez cehalet kokan ülkeye yayan polisin yüzüne tüküren ''bana bulaştıysa sana da bulaşsın'' diyen kişiler de.. Ayrıca; klişe olduğunu biliyorum ama ne çarpıcı gerçek olduğunu da; çünkü MÜKEMMEL bir tespit. Mükemmeli büyük yazdım. Ona da bişey bulursunuz :) Teşekkürler

29-03-2020 01:41:48


@goodboy :)

Güldürdünüz. Başlıkta topluca büyük yazdım dediğiniz şey zaten SEBEBİ=UMRE :))) Tüm ülkeler yayılmanın önüne bir türlü geçemezken sizin umreyi çok büyük sebep görmeniz bence bu detaya takılmanız :) Virüsün nereden girdiğini ne zaman yayıldığını bilmiyoruz. Test zamanına bakarak "aa buradan buraya geçmiş" diyemeyiz zira ilk kimin enfekte olduğunu bilmiyoruz. Günde binlerce uçuşun olduğu bir ülkede sırf oraya bağlamanız çok acayip. Keşke ilk vaka olduğu an tüm uçuşlar kapansaydı hatta ev kısıtı gelseydi ama hangimiz bu kadar ciddiye aldık ki? Kaç ülke ciddiye aldı hatta? Sadece Çin'de yaka paça karantinaya alınan insanlar gördük. Söylemek istediğim, bu olayı artık sadece bir ülkeyle ve bir ideolojiyle bağdaştırmak çok yanlış. Bu yazınızda bir bilgi ve tecrübe göremediğim için o lafı ettim. Bundan sonra olabilir ama "yine" kelimesini kullandığınız için bunu söyledim, teşekkürler :)

29-03-2020 01:50:46


SON YORUMLAR